RubyStar 694nm Ruby ortamında dalgaboyunu yayan bir Q-Switched Ruby Lazer türüdür. 694nm dalga boyu melanin pigmenti tarafından iyi bir şekilde emilebilmektedir. Böylelikle bu dalga boyu pigmente lezyonların tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca çok farklı renkte dövmelerin silinmesinde de oldukça etkilidir. Siyah, Lacivert ve Yeşil renklerde 1064nm dalga boyundan daha geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu renklerde dövmeleri silmek için idealdir. 694nm dalga boyu 532nm den daha derine nüfuz edebilmektedir ve çillerde, Cafe Au Lait spotlarında ve diğer koyu lezyonlarda çok daha etkilidir.

Neden 694nm?

Ruby Lazer 694nm, lazer ışınlarının diğer dalga boylarında yer alanları ile karşılaştırıldığı zaman, melanin içerisindeki kılcal damarlarına nüfuz etme seviyesi daha farklıdır. Kılcal damarlara ciddi oranda az hasar verirken, melanin pigmentleri üzerinde yüksek etki gösterir. Çok zor yan etkiye sebep olduğu için, enerjinin büyük bölümü damarlardan ziyade melanin tarafından emilir ve bu sebeple pigmentasyon tedavisi için özel olarak kullanılır.

Neden RubyStar?

Neden mevcut Q-Switch Ruby Lazerler yeterince popüler değiller? Mevcut Q-Switch Ruby Lazerler göreceli olarak kararsız enerji çıkışlarına sahiptirler ve yan etki oluşturmaları muhtemeldir.

RubyStar, BISON firmasının yüksek teknolojisi ile çok kararlı bir enerji çıkışına sahiptir ve kararsız enerji çıkışlarından kaynaklı yan etkileri minimize eder. Ayrıca, uzun vadeli kullanımlarda daha uzun ömürlü kullanıma sahip bir cihazdır.

Dünyanın ilk Flat -Top™  Işın Lazeri

BISON RubyStar cihazı dünya üzerinde Q-Switch Ruby Lazer'den FLAT TOP™ kalitesinde  çıkış üreten ilk cihazdır.

Endikasyon

Pigmente Lezyonlar ve dövme dahil 13 endikasyon ile kullanıcıya farklı hasta lezyonları için güvenli ve konforlu imkanlar sunar.

Pigmente Lezyonlar

RubyStar özellikle pigmentasyon tedavileri için geliştirilmiştir ve Çiller, Yaşlılık Lekeleri (lentigo), Cafe Au - Lait Lekeleri, ABNOM, Nevus of OTA vb. çok çeşitli endikasyonlar üzerinde etkilidir.

Dövme & Makyaj

694nm dalga boyu siyah, mavi ve yeşil gibi çok çeşitli renkli dövmeleri emer. Farklı renklerdeki amatör dövmeleri, uzman dövmelerini, yarı geçirgen dövmeleri ve hatta travmatik dövmeleri dahi mükemmel bir şekilde yok eder.

Ruby Tonlama

Ruby Tonlama, melazma ve beyazlatma üzerine çalışır. 694nm seçici olarak melanin pigmentlerini emer ve yok eder. Böylece dermis ve epidermiste yer alan pigmentasyonları açar ve iyileştirir.

Kullanıcı Hafızası

Kullanıcı Hafıza menüsü mevcut 13 lezyona ilave olarak kullanıcı tarafindan tanımlanabilir.

Sistem Özellikleri

Genel Özellikler

Cihaz Boyutları (WxDXH)
320(W) x 851(D) x 959(H) mm
(Lazer Kolu Dahil 1569mm)
Ağırlık
120.7 kg
Aksesuar Dahil Ağırlık
129 kg
Şebeke Gerilimi
220/230V, 50/60 Hz
Maksimum Güç Harcaması 4800 VA
Şebeke Akımı 13A
Güvenlik Sınıfı Sınıf 4 Lazer

Spot Büyüklükleri

Flat-Top™ Başlık
2, 4, 6, 8, 10 (mm) çapında
Fraksiyonel Başlık
6x6 mm², 9x9 dots 2.6 J/cm²

Çevre Koşulları

Sıcaklık
+10 C° ila +40 C°
Bağıl Nem
% 30 ila % 75
Atmosfer Basıncı
700 hPa ila 1060 hPa

Lazer Sistemi

Lazer Tipi
Q-switch Ruby
Dalga Boyu
694nm
Işın Taşıma Sistemi
7 Eklemli Kol
Klavuz Işık
LED 532 nm, 5 mW
Işın Modu Kalitesi Top Hat Modu
Maksimum Enerji 1650mJ @ Başlıktan Ölçüm
Minimum Enerji
50mJ @ Başlıktan Ölçüm
Maksimum Fluence
30 J/cm²
Minimum Fluence
0.1 J/cm²
Pals Süresi Yaklaşık 30ns
Frekans 0.4 - 2.0Hz
Oto Kalibrasyon
Photo Diode Sensor il çalışır
Pals Kontrolü
El yada Ayak Pedalı
Lazer Soğutma Hava Su Soğutmalı Radyatör
TOP