Lucid LY

1064nm Long Pulsed Nd: YAG Lazer

Lucid LY düşük melanin emilimine ve yüksek enerjisine bağlı olarak cilt altında daha derine inebilme özelliğine sahiptir. Dermis katmanını epidermise zarar vermeden uyarır ve kolajeni  yeniden düzenler, böylece cilt sarkmalarını iyileştirir ve ince kırışıklıkları giderir.
Özellikle 1064nm dalga boyunun mavi renk üzerinde iyi bir emilime sahip olması sayesinde varikoz damarların tedavisinde çok etkilidir. Lucid LY lazerin Dye lazere göre avantajı daha derine nüfuz ederken melaninde düşük emilime bağlı olarak yan etkilere daha az yol açmasıdır.

Başlık içerisinde yer alan kamera tarafından alınan eş zamanlı görüntüler ile, doktorlar 7 inç ekran üzerinde hastanın cildinin işlem öncesi ve sonrasında ki durumunu karşılaştırabilirler.
Sistemin kontrol özellikleri ise 10.4 inç mükemmel görüntü ve işleyiş sağlayan ana LCD ekran üzerinden kullanılabilmektedir.

Spot büyüklüğü değiştirmek, başlık tiplerinin değişimi ile gerçekleştirilmektedir. Ana sistem kullanıcı güvenliği ve kolaylığı sağlaması açısından spot büyüklüklerini otomatik olarak tanımaktadır.

Hızlı ve doğru tedaviler için her hastaya uygun olarak farklı lezyonların kaydını sağlayan toplamda 390 kayıtlık bir hafıza mevcuttur. Bu  hafıza 12 önceden kayıtlı lezyon ve bir kullanıcı kaydının her biri için 30 adet kayıt bölümüne sahiptir.

LUCID LY mükemmel spray soğutma sistemi direk cryogen gazı veya Zimmer Cryo 6 hava soğutma sistemi ile cildi yatıştırır. Ayrıca tedavi sonrasında olabilecek PIH gibi yan etkileri ve ağrıyı azaltır.

Benzersiz kontrol düğme tasarımı ile sistemin kontrolü çok hızlı ve kolay şekilde yapılabilir.

Renkli ve dokunmatik 10,4 inç ekranlı kullanıcı arayüzü ile birçok farklı kontrolün kolay ve hızlı bir şekilde dokunmatik olarak yada kontrol düğmesi sayesinde yapılabilmektedir.

Oto kalibrasyon sisteminin kararlı çıkışı sayesinde uzun saatler boyunca kullanımlara rağmen güvenilir ve hesaplı tedaviler yapılabilir.

Lüks Tasarım
Benzersiz Donanım
Yaratıcı Yazılım
Etkili Tedavi
Dermatologların Tercihi

Kamera ile senkronize ilave ikinci dokunmatik ekran

Başlık üzerinde yüksek kalitede LED ışıklı kamera eklenmesi ile, kullanıcı, çıplak gözle zor görünen lezyonları eş zamanlı olarak alt bir monitör yardımı ile kontrol edebilir ve 5 kat büyütülmüş tedavi alanı görüntüsü ile daha doğru bir şekilde gözlem yapabilir.

Sistem Özellikleri

Genel Özellikler

Cihaz Boyutları (WxDXH) 450 x 1040 x 950 (mm)
Ağırlık 115 kg
Aksesuar Dahil Ağırlık
122 kg
Şebeke Gerilimi
220/230V, 50/60 Hz
Maksimum Güç Harcaması 2990 VA
Şebeke Akımı 12A
Güvenlik Sınıfı Sınıf 4 Lazer

Çevre Koşulları

Sıcaklık
+10 Cº ila +40 Cº
Bağıl Nem
% 30 ila % 75
Atmosfer Basıncı
700 hPa ila 1060 hPa

Lazer Sistemi

Lazer Tipi Long pulsed Nd:YAG
Dalga Boyu
1064nm
Işın Taşıma Sistemi
Optik fiber 1000μm x 3m
Klavuz Işık
658nm, 5mW
Maksimum Pals Enerjisi 600J/cm2
Frekans 0.4 – 10Hz
Pals Genişliği 0.2ms – 350ms
Lazer Soğutma Su-Hava Radyatörlü
Spot Büyüklükleri Çap 2, 4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 (mm)